Editörden

Hoş geldin 🙂,
Görüşmemiz öncesi sana bazı bilgiler vermek ve zihninde oluşabilecek bazı soruları cevaplamak istiyorum.

Görüşmelerimizi internet üzerinden WhatsApp veya Google Meet programını kullanarak yapıyoruz. Eğer WhatsApp sende yüklü değilse telefonuna ve/veya bilgisayarına yüklemeni tavsiye ederim. Google meet için bir şey yüklemene gerek yok. Benim sana seans öncesinde göndereceğim linke tıklaman yeterli.

Şimdi gelelim görüşme ile ilgili bilgilere...

Her görüşme yaklaşık 45 dk - 1 saat sürüyor ancak yine de uzarsa diye programını 1.5 saate kadar boş bırakmanda fayda var. Zira bir konunun ortasındaysak seansı kesmemeye çalışıyorum...

Metodoloji olarak NLP, Nefes veya Jung Metodolojisi başta olmak üzere çeşitli metotların karışımını kullanıyoruz. İşin aslı o an neye ihtiyaç varsa veya sende hangisi daha etkili oluyorsa onu kullanıyoruz... Yaptığımız çalışma kişiden kişiye değişebiliyor yani...

Seninle yapacağımız çalışmaların sadece danışmanlık kapsamında olduğunu ve klinik psikolojinin veya tıbbi bir tedavinin alternatifi olmadığını hatırlatmam gerek.

Seanslarımıza başlamadan önce senden bir kaç test doldurmanı isteyeceğim. Bunların her üçünü de ilk seanstan önce doldurman gerekiyor... İlerleyen dönemlerde başka testler yapmanı da isteyebilirim...
Testler hem seni tanımam hem de nasıl ilerleyeceğimizi anlamamız açısından önemli...
Testlerin her biri bir kaç saat sürebiliyor ve yarıda kesip sonra devam etme imkanın yok. Dolayısı ile teste başlamak için uygun zamanı seçmende ve özellikle ilk görüşme formuna vereceğin cevapları öncesinde bir text dosyasına kaydetmende fayda var. (İnternet yarıda kesilirse kopyala - yapıştır ile tekrar yükleyebilmen için.)

İlk görüşme öncesi doldurmanı istediğim testler şunlar;


İlk Öykü


Şemalar

SCL 90- R Belirti Tarama


Sen "Zihnimizi Yöneten Şemalar" ölçeğini doldurunca ben de senin için, sende etkin olan "karar verme mekanizmaları" 'nı anlatan ve sana özel olarak hazırlanmış, yaklaşık 25-30 sayfalık bir doküman hazırlıyorum. İlk görüşmemizde sana bu dokümanı göndereceğim.

Bu dokümanı dikkatle okumanı ve içindeki uygulamaları yapmaya başlamanı rica ediyorum. Burada yazan uygulama ve ödevler sana seans sırasında vereceğim uygulama ve ödevlere ilavedir...

Eğer bu doküman hoşuna gittiyse ve insan psikolojisi ve yaşadığın sorunları nasıl çözebileceğinle ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsan sana "Elveda Stres" 'i tavsiye ederim.

Kitabın baskılı halini bulmak kolay olmadığı için sana elektronik kopyasının linkini gönderiyorum.

( Sağdaki kitap resmine tıklarsan Google Play Store'daki kitaba ulaşabilirsin.)


Başlangıçta (genelde) haftada 1 görüşüyoruz. ilerleyen dönemde 2 haftada bir, hatta ayda 1 e kadar düşebilir... Seanslarımız tamamlandıktan sonra 6 ayda bir kontrol ve durum değerlendirme seansı yapıyoruz...

Görüşme sıklığımız senin içinde bulunduğun duygu durumu, kendini nasıl hissettiğin, o an ne kadar benim yardımıma ihtiyaç duyduğun ile ilgili olarak değişebiliyor.
Elbette nasıl ilerleyeceğimizi ve süreci beraber belirliyoruz...

Her seansta bir sonraki seansımızın tarihini belirliyoruz. Ve seanstan hemen sonra kararlaştırdığımız tarih sana SMS olarak geliyor. Bu SMS'i kontrol etmen önemli çünkü eğer SMS gelmemişse bir problem olmuş ve ajandama işlenmemiş demektir.

İlk seanslarda sen anlatıyorsun ben dinliyorum. Beraberce problemi ve beklediğimiz sonucu beliriyoruz. Problemi ve beklediğin sonucu (aşağıda almanı rica edeceğim) defterine geçirmen çok önemli.

Açıkçası seansların toplamda ne kadar süreceği, kişiden kişiye ve bu süreçten beklentine göre değişebiliyor.

Kendi adıma seanslardan beklentim, beraberce fark ettiğimiz ve değiştirmeye karar verdiğimiz şeyleri günlük yaşamda uygulayabilmen olacaktır. Bundan dolayı bol ödev veririm. Filmler izlemeni, mektuplar yazmanı, kitaplar okumanı isteyebilirim.

İlk seans öncesi kendine özel bir defter almanı, hem seans sırasında notlar almanı, hem de ödevleri bu deftere yapmanı rica ederim.

Her seans bir önceki seansı senin tekrar etmen ile başlar ve o seansta konuşulanları özetlemen ile biter. Özel defterine not alman bunun için de faydalı olacaktır.

Özel defter demişken... ; Benim için en önemli konulardan biri de seansta konuştuğumuz konuların gizliliği... Ben hiç bir şart altında seninle konuştuğumuz konuları senin onayın olmadan üçüncü bir kişi ile paylaşmam... Senin de seanslarımız bitene kadar kimse ile paylaşmamanı, (defterini de kimseye göstermemeni ) rica ediyorum. Çünkü iyi niyetle yapılan bir paylaşım iyileşme/dönüşme sürecine büyük zararlar verebilir...

Bir diğer çok önemli konu ise seanslarımız tamamlanana kadar evlenme/boşanma/işten ayrılma/ülke değiştirme gibi hayatını etkileyecek konularda ani ve fevri bir karar vermemen. Daha önceden alınmış bir kararın varsa uygulayabilirsin elbette. Ama yeni bir karar ve hızlı bir uygulamaya geçme lütfen.

Depresyon tıbbi bir hastalıktır ve depresyondaki kişiler intihar düşünceleri geliştirebilirler. Bu kişilerde en etkili tedavi, ilaç tedavisidir. Böyle düşüncelerin varsa mutlaka bir psikiyatrdan destek almanı rica ediyorum.

Dönüşüm sürecimizde sana faydalı olacak bir başka tavsiyem de günlük tutman ve meditasyon yapman olacaktır.

Eğer daha önce meditasyon yapmadıysan veya meditasyon yapmayı bilmiyorsan yandaki formu doldurarak tamamen ücretsiz olan meditasyon eğitim maillerimize üye olabilirsin.
(Lütfen haftada bir Spam kutunu kontrol et.)

Ayrıca youtube kanalımızda çeşitli meditasyonlar da bulabilirsin...

Meditasyon eğitimi ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsan aşağıdaki tuşa basarak bilgilendirme sayfasına ulaşabilirsin.

Muhtemelen aklına takılan bir konu da ödemelerle ilgilidir. Seans ücretimiz 2,450 TL ve bir mağduriyet oluşmaması için seanstan en geç 48 saat önce ödeme yapmanı rica ediyorum.

Çok önemli diğer bir konu da, son dakikada iptal edilen seans ücretleri ile ilgili; Karşılıklı saygı ve emeğin korunması çerçevesinde (mücbir sebepler haricinde);
* Son 48 saat ve öncesinde iptal ettiğin seansların ücretlerini iade ediyorum,
* 24 saat ve öncesinde iptal ettiğin seansların ücretlerini sonraki seansa aktarıyorum.
* 24 saatten daha kısa süre kalan seansların ücretini senden istemek durumundayım.
Bunu anlayışla karşılamanı rica ederim.

Banka hesap bilgileri, seansının onaylandığını gösteren SMS mesajının içinde var.

İlave olarak beni Facebook, Instagram ve Youtube 'da takip etmeni tavsiye ederim. (Özellikle Instagram) Sosyal mecralarda kişisel geliminine faydalı olacak pek çok bilgi ve yazı paylaşıyorum. Bu sayfaları incelemek istersen yanda linklerini paylaşıyorum.

Tüm bu konuları detaylı olarak konuşacağız zaten...Aklıma gelenleri yazdım, başka sormak istediğin bir şey varsa bana mail atabilir veya telefon açabilirsin.

Şimdi seanslarımıza başlayabilmemiz için yukarıda yazdığım maddeleri ve daha fazlasını anladığını ve aynı fikirde olduğumuzu belirtmek için yandaki linke tıklayarak "Onaylamanı" rica ediyorum.

Son olarak; değişim süreci zorlu ama çok güzel bir yoldur...

(Kendine) Samimi-dürüst olursan hayatında muhteşem değişiklikler yapabilirsin.

Mutlu olmak doğuştan gelen hakkımız.

Hoş geldin 🙂